سیزدهمین سمینار تخصصی واحد بازاریابی و فروش
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۸/۱۰ --- کد خبر ۱۳


سیزدهمین سمینار تخصصی واحد بازاریابی و فروش از هشتم تا دهم آبان ماه  نود و پنج حول محور تحلیل تا تدوین استراتژی در مقوله بازاریابی و به روز رسانی مباحث علمی برگزار شد.
از جمله موارد علمی که توسط گروه های متشکل از نمایندگان علمی ارائه گردید می توان به بررسی تفاوتهای داروهای مولتی دوز و مونودوز و پیشنهاد محصول جدید، مفهوم تداخل دارویی و بررسی داروهای ترکیبی متناسب با نیاز بازار، مبحث آلرژی و بررسی تفاوت های دارویی آنتی هیستامین نسل جدید و قدیم اشاره نمود.
از مهم ترین برنامه های این سمینار تشکیل جلسه مشترک مدیران عامل، معاونین و مدیران ارشد شرکت توزیع محیادارو و شرکت سینادارو با حضور تیم بازاریابی و فروش و با رویکرد ایجاد تعامل بیشتر بین دو سازمان، بررسی چالشهای رقابت، نحوه سیاستگذاری و برنامه ریزی سازمانها در بازار دارویی ایران بوده است.
در ابتدا جناب آقای هراتی مدیر بازاریابی و فروش و عضو کمیته استراتژی سینادارو با ارائه گزارشی از روند فروش شرکت های توزیع و با نگاه ویژه به شرکت محیادارو از سال 90 تا 95 ، ضمن ابراز خرسندی از نحوه عملکرد شرکت محیادارو در ماه های اخیرکه موجب دریافت سهم بیشتری از محصولات شرکت سینادارو در میان شرکتهای توزیع شده بود، پایش و ارزیابی مداوم نیازهای بازار ، نظارت بر عملکرد شرکت های توزیع، داده کاوی جهت تحلیل رفتار رقبا و چگونگی مواجهه با آن را از جمله موارد لاینفک واحد بازاریابی و فروش عنوان کرد. ایشان با اشاره به دارا بودن 40 نماینده علمی توانمند و حرفه ای در 17 استان مختلف که از جمله مهمترین سرمایه های سینادارو به شمار می آیند، الزام به استفاده حداکثری از پتانسیل آنان در تعامل با شعب استانی شرکت های توزیع را از برنامه های پیشنهادی خود اعلام کردند.
در ادامه تعدادی از نمایندگان عملی از استانهای مختلف کشور و با توجه به شرایط منطقه ای خود، سوالاتی را مطرح نموده و در پاره ای از موارد راهکارهایی را به منظور بهبود شرایط ارائه کردند.
جناب آقای ترکاشوند مدیرعامل شرکت محیادارو ضمن استقبال از جلسات مشترک هم اندیشی، تشکیل این جلسات را در راستای بهره گیری از نقطه نظرات اعضاء ضروری دانستند. ایشان با ارج نهادن به حسن سابقه و شهرت شرکت سینادارو، این شرکت را در رنکینگ اول فروش محیادارو اعلام کردند و از ارتقای مکانیزم مانیتورینگ در اجرای مصوبات و سیاستهای محیادارو جهت دستیابی به اهداف عالی فروش تا پایان سال 95 خبر دادند. جناب آقای ترکاشوند با دقت و حوصله به پاسخگویی سوالات نمایندگان علمی پرداخته و برنامه ریزی در خصوص اجرایی نمودن برخی از راهکارها را در دستور کار خود قرار دادند.
در ادامه، جناب آقای دکتر رئیسیان، معاونت بازرگانی شرکت محیادارو، از کارنامه درخشان سینادارو در ارائه محصولات با کیفیت تقدیر و راهکارهایی را در پاسخ به پرسش های نمایندگان علمی بیان فرمودند.
در پایان جناب آقای دکتر واصفی مدیر عامل شرکت سینادارو، ضمن جمع بندی مباحث مطروحه، چنین تشکل هایی را در زمره نقاط عطف سینادارو دانستند. ایشان با اشاره به عمر 50 ساله سینادارو و نیاز به جوان شدن آن، ادامه فعالیت سینادارو در ساختمان جدید را نوید دادند. جناب آقای دکتر واصفی اظهار امیدواری کردند که سینادارو تا پایان سال 96 با دیدگاهی وسیع تر، انرژی مضاعف تر و تولید محصولات با تکنولوژی BFS در توسعه صنعت دارویی گامی شایسته خواهد برداشت، ایشان همچنین با بیان این مطلب که تعامل سینادارو با شرکت های توزیع چشم انداز سینادارو را رقم می زند، خدمت به هم میهنان و حمایت از آنها، نفوذ در بازارهای جدید و صادراتی، افزایش فروش، سودآوری اشتغال زایی و تامین منافع سهامداران را در راس امور قلمداد کردند و قرار گرفتن سینادارو در رتبه ی شش شرکت برتر رنکینگ دارویی تا سال 1400 را از اهداف غایی شرکت بر شمردند. آقای دکتر واصفی در پایان سخنان خود عملکرد رقبا در بازار را محترم و ارزشمند و گامهای آنها را موجب هوشیاری شرکت خواندند و یکی از مهمترین رسالت های سینادارو را پوشش مناسب محصولات مورد نیاز شهرستانها با تعامل و همدلی تیم بازاریابی و فروش و شرکت های توزیع عنوان نمودند.
این جلسه ارزشمند از ساعت 8 تا 11 صبح به طول انجامید.
از جمله موارد بررسی شده در این سمینار، تشریح کامل روند تولید محصولات BFS توسط جناب آقای دکتر آل نبی،  معاونت توسعه و نوسازی و عضو کمیته استراتژی سینادارو بوده است. شرکت سینادارو با هدف ارتقای سطح کیفی محصولات، استفاده حداقلی از مواد نگهدارنده و با خرید دستگاه های تولید محصول با تکنولوژی BFS، اقدام به تولید محصولات خود با تکنولوژی نوین و روز دنیا خواهد نمود. این شرکت با اجرای پروژه انتقال و توسعه با هزینه ای بالغ بر 1،200 میلیارد ریال که در سال 97 به بهره برداری خواهد رسید، در نظر دارد تا به اهداف خود جهت ارتقاء بهبود سلامت جامعه نایل گردد. لذا جهت آشنایی کامل نمایندگان علمی با نحوه تولید و به منظور معرفی هر چه بهتر محصولات به جامعه پزشکی، تشریح کامل روند آتی تولید محصولات و همچنین پاسخ به سوالات نمایندگان علمی در جلسه ای 2 ساعته انجام شد.
از دیگر اقدامات انجام شده در سمینار بازاریابی و فروش، بررسی چشم انداز و استراتژی پیش روی سازمان سینادارو و تحلیل تخصصی آن توسط جناب آقای قلی پور، مدیریت حسابرسی داخلی و دبیر کمیته استراتژی سینادارو بود که در این راستا در روز پایانی سمینار کارگاه تدوین استراتژی و بررسی نقاط ضعف، قوت، فرصت ها و تهدیدها از دیدگاه نمایندگان علمی با تشکیل کارگروه های 5 نفره اجرا و منجر به تدوین ماتریس SWOT و ارائه استراتژی های کاربردی پیشنهادی در زمینه بازاریابی و فروش با تجمیع یافته ها گردید.  
این سمینار در تاریخ 95/8/10 ساعت 17 با سخنان جناب آقای دکتر واصفی و دریافت نقطه نظرات نمایندگان علمی، به پایان رسید.

 

 

سیزدهمین سمینار تخصصی واحد بازاریابی و فروش

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی